Esports

3 de gener de 2019

 

El passat dilluns 31 de desembre a les 17 hores i com és tradicional, va tenir lloc la divuitena edició de la Sant Silvestre de Cunit, que un any més ha estat un èxit, amb la participació de més de 600 persones entre corredors i caminants.

La Sant Silvestre de Cunit es caracteritza també, per tenir diferents modalitats de cursa, concretament la menuda que inclou les categories prebenjamins i benjamins, infantils i cadets, barrufets, alevins i la tradicional cursa de 5 i 10 quilòmetres.

El punt de sortida va ser el pavelló municipal Els Joncs i durant prop de dues hores, multitud de persones es van apropar per tal d’animar als participants.

Les classificacions per categories són les següents:

Cursa de 5 kilòmetres:

  1. MARINA TRAVÉ FERRER – VILAFRANCA DEL PENEDÈS – JUVENIL FEM – 00:19:06.16 – 395
  2. VERÓNICA ÁVILA LAGO – VILANOVA I LA GELTRÚ – SÈNIOR FEM. – 00.19.49.10 -171
  3. SERENA SERRA MASÓ – SANT PERE DE RIBES – SÈNIOR FEM. – 00:21:16:26 – 148

JUVENIL FEMENÍ

  1. FEDERICA RIAL – SANT PERE DE RIBES – JUVENIL FEM. -00:25:04.22 -161
  2. JUDIT TRAVÉ FERRER – VILAFRANCA DEL PENEDÈS – JUVENIL FEM. – 00:25:29.37 – 397
  3. ALEXANDRA RIGAL CARRERAS – CUNIT -JUVENIL FEM. – 00:25:49.34 – 251

SÈNIOR FEMENÍ

  1.  GUISLA TUBAU CAMPUZANO – VILANOVA I LA GELTRÚ – SENIOR FEM – 00:22:14.52 – 190
  2. LORENA MONTERO FERNANDEZ – CUNIT – SENIOR FEM -00:22:18.42 – 455
  3. LAURA LLOVERA RIBAU – CUNIT -SENIOR FEM – 00:22:52.65 – 208

VETERÀ 1 FEMENÍ

  1. ANA ARANA QUINTANA – VILANOVA I LA GELTRU – VETERA1 FEM – 00:22:05.14 – 137
  2. ANGIE PEREZ DOMINGO –  VILANOVA I LA GELTRÚ – VETERA1 FEM – 00:23:56.63 – 223
  3. MERITXELL NOGUERA OTERO –  LES ROQUETES – VETERA1 FEM – 00:24:25.40 – 329

VETERÀ 2 FEMENÍ

  1. ESTHER CRUZ FERRER – EL VENDRELL -VETERA2 FEM – 00:24:51.10 – 210
  2. NOELIA CLAVAIN DIAZ – CALAFELL – VETERA2 FEM – 00:25:49.74 – 215
  3. BELÉN DEL SANTO ARENAS – BARCELONA – VETERA2 FEM – 00:26:09.32 – 281

VETERÀ 3 FEMENÍ

  1. LOLI VILLA MORENO – CUNIT – VETERA3 FEM – 00:29:15.79 – 172
  2. MARIA CARMEN VILAMAJÓ TUTUSAUS – SEGUR DE CALAFELL – VETERA3 FEM – 00:31:32.21 – 340
  3. MIRTA OLGA FISCARELLI – CUNIT – VETERA3 FEM – 00:34:45.24 – 274

MÀSTER FEMENÍ

  1. MARISA JURADO SÁNCHEZ – CUBELLES – MASTER FEM – 00:42:42.98 – 187

LOCAL FEMENÍ

  1. INMACULADA VALLE LEON – CUNIT -VETERA2 FEM – 00:27:53.56 – 246
  2. MARTA TORRES LOZANO – CUNIT – VETERA1 FEM – 00:28:03.01 – 176
  3. ELISABETH NOGUERA DOMINGUEZ – CUNIT – VETERA2 FEM – 00:28:08.60 – 258

GENERAL MASCULÍ

  1. NAOUFAL ERRAOUI – CALAFELL – SENIOR MASC – 00:15:42.99 – 306
  2. ORIOL FERRE CAÑELLAS – CALAFELL – SENIOR MASC – 00:16:41.52 – 440
  3. LUIS ALBERTO RODRIGUEZ – CUNIT – VETERA1 MASC – 00:17:48.08 – 456

JUVENIL MASCULÍ

  1. KENNETH SOLER FERNÁNDEZ – EL VENDRELL – JUVENIL MASC – 00:18:33.03 – 344
  2. IGOR PEREA FLORES – OLIVELLA – JUVENIL MASC – 00:19:47.57 – 295
  3. HUGO CHAVES VALLE – CUNIT – JUVENIL MASC – 00:21:01.27 – 245

SÈNIOR MASCULÍ

  1. AARON BERNAUS FERNANDEZ – REUS – SENIOR MASC – 00:18:25.46 – 449
  2. MARC GASPAR GUARDIOLA – SANT PERE DE RIBES – 00:18:35.74 – 406
  3. PEDRO SALOR ALVARADO – CALAFELL –  SENIOR MASC – 00:19:30.71 – 448

VETERÀ 1 MASCULÍ

  1. RAFAEL LLAMAS URBANO –  VILANOVA I LA GELTRÚ – VETERA1 MASC – 00:18:23.86 – 267
  2. ALEJANDRO SAAVEDRA MATA –  VILANOVA I LA GELTRÚ – VETERA1 MASC – 00:19:03.45 – 291
  3. MIGUEL CAMACHO LARA – CUNIT – VETERA1 MASC – 00:19:10.88 – 140

VETERÀ 2 MASCULÍ

  1.  JOSEP SERRANO RAMÍREZ –  LLORENÇ PENEDES – VETERA2 MASC – 00:17:49.33 – 450
  2. XAVIER SÁNCHEZ PÉREZ – CUBELLES – VETERA2 MASC – 00:19:15.68 – 330
  3. JORDI MONTANER SOLER – VILAFRANCA – VETERA2 MASC – 00:19:26.58 – 417

VETERÀ 3 MASCULÍ

  1. JOAN FUENTES MELERO – CUNIT – VETERA3 MASC – 00:22:06.22 – 173
  2. JOSÉ GÁZQUEZ MARTÍNEZ –  EL VENDRELL – VETERA3 MASC – 00:22:14.81 – 313
  3. GONÇAL DIAZ RUFACO – VILANOVA I LA GELTRU – VETERA3 MASC – 00:22:16.27 – 442

MÀSTER MASCULÍ

  1. JOSE MARIA GRACIA GUTIERREZ – CUNIT – MASTER MASC – 00:24:40.91 – 338
  2. JUAN SÁNCHEZ GONZALEZ – CADIZ – MASTER MASC – 00:28:30.69 – 360
  3. EMILIO DÍAZ RENTERO – CUNIT – MASTER MASC – 00:33:35.58 – 371

LOCAL MASCULÍ

  1. GABI MARIA MANCILLA – CUNIT – VETERA1 MASC – 00:19:50.85 – 209
  2. SERGIO SDRUVOLINI GARAY – CUNIT – VETERA1 MASC – 00:20:28.64 – 179
  3. RAMSES FERRER MARTINEZ – CUNIT – VETERA2 MASC – 00:20:47.12 – 149


Cursa de 10 kilòmetres:

  1. ANNA BARRERO FRANQUET – RODA DE BERA – SENIOR FEM – 00:43:28.32 – 559
  2. MONTSERRAT ELIAS TRIVIÑO – VILANOVA I LA GELTRÚ – VETERA2 FEM – 00:43:41.48 – 466
  3. FOIX MONTANER RAFOLS – VILAFRANCA, — JUVENIL FEM – 00:43:55.08 – 555

SÈNIOR FEMENÍ

  1. NEUS PARDO SÁNCHEZ – CUBELLES -SENIOR FEM – 00:47:42.94 – 463
  2. LAIA LLORET PÉREZ – BARCELONA – SENIOR FEM – 00:51:25.20 – 523
  3. ERICA RODRIGUEZ QUIROGA – CERDANYOLA DEL VALLES – SENIOR FEM – 00:56:21.18 – 469

VETERÀ 1 FEMENÍ

  1. GEMMA CASULLERAS MARTINEZ – VILAFRANCA DEL PENEDES – VETERA1 FEM – 00:51:10.59 -558
  2. CRIS LÓPEZ ALFONSO – VILANOVA I LA GELTRÚ A – VETERA1 FEM – 00:54:13.71 – 554
  3. GISELA PLANAS TORRAS – SEGUR DE CALAFELL – VETERA1 FEM – 00:59:31.81 – 550

VETERÀ 2 FEMENÍ

  1. GLORIA GONZÁLEZ MARTÍNEZ – EL VENDRELL – VETERA2 FEM – 00:49:31.64 – 515
  2. ANNA PEREZ GARCIA – VILANOVA I LA GELTRU – VETERA2 FEM – 00:50:27.24 – 508
  3. NEUS CANET VIDIELLA – VILANOVA I LA GELTRU – VETERA2 FEM – 00:56:28.19 -548

MÀSTER FEMENÍ

  1. MARIA VICTORIA SANCHEZ EGEA – EL VENDRELL – MASTER3 FEM – 00:53:26.76 – 541

LOCAL FEMENÍ

  1. CRISTINA REY PUENTE  – CUNIT – VETERA1 FEM – 00:59:50.22 – 519

GENERAL MASCULÍ

  1. GERARD GIL SENTÍS – VILANOVA – VETERA1 MASC – 00:35:06.90 – 540
  2. JOSE MANUEL PABON MANSILLA – MOLINS DE REI – VETERA1 MASC – 00:35:39.88 – 549
  3. GIL LÓPEZ DOMENECH – CUNIT – VETERA1 MASC – 00:36:00.30 – 534

JUVENIL MASCULÍ

  1. ERIK CALERO MAÑAS – LLORENÇ PENEDES – JUVENIL MASC – 00:37:17.16 – 574
  2. JORDI SANCHO TOMAS – CUNIT – JUVENIL MASC – 00:47:54.57 – 568
  3. CARLOS SANCHO TOMAS – CUNIT – JUVENIL MASC – 00:48:13.22 – 569

SÈNIOR MASCULÍ

  1. CARLOS MANTERO MARTINEZ – CALAFELL – SENIOR MASC – 00:36:09.43 – 478
  2. IVAN SÁNCHEZ ALCARAZ – SANT PERE DE RIBES – SENIOR MASC – 00:37:54.00 -471
  3. PABLO FACCIA – CUNIT – SENIOR MASC – 00:38:41.67 – 561

VETERÀ 1 MASCULÍ

  1. ISAAC IDIARTE VALLS – CUNIT – VETERA1 MASC – 00:38:50.09 – 487
  2. SANTI ALCARAZ FERNANDEZ – VILANOVA I LA GELTRÚ – VETERA1 MASC – 00:38:54.11 – 465
  3. ALEIX ELIAS CENTELLES – TARRAGONA – VETERA1 MASC – 00:39:45.35 – 461

VETERÀ 2 MASCULÍ

  1. JORDI ALBA FERRET – VILANOVA I LA GELTRÚ – VETERA2 MASC – 00:40:17.98 – 526
  2. MIGUEL ANGEL CALSO NAVARRETE – EL VENDRELL – VETERA2 MASC – 00:40:34.51 – 464
  3. MANUEL BAREA PEREZ – SANTA MARGARIDA I ELS MONJOS – VETERA2 MASC – 00:40:43.63 – 535

VETERÀ 3 MASCULÍ

  1. TON CARRERAS SOLER – VILANOVA I LA GELTRU – VETERA3 MASC – 00:49:47.29 – 547
  2. XAVIER PALAZÓN AMAT – VILAFRANCA – VETERA3 MASC – 00:49:50.71 – 576
  3. JOSEP MARIA FOLCH RUIZ – BARRI DE COMA-RUGA (EL VENDRELL) – VETERA3 MASC – 00:54:10.50 – 556

MÀSTER MASCULÍ

  1. LLUIS POZO SALAYET – CALAFELL – MASTER MASC – 00:52:42.67 – 499
  2. JOAN MARTÍ QUERALT CASELLAS – VILAFRANCA – MASTER MASC – 00:53:13.76 – 521

LOCAL MASCULÍ

  1. XAVIER SANCHEZ CAMPOS – CUNIT – VETERA2 MASC – 00:42:27.29 – 475
  2. ALEX RICART MONTENEGRO  – CUNIT – VETERA1 MASC – 00:45:42.42 – 492
  3. SALVA PASTOR VERGES – CUNIT – VETERA2 MASC – 00:46:30.79 476

En aquest enllaç hi trobareu totes les fotografies de la cursa de Sant Silvestre 2018.

Galeria d'imatges

Close Menu